Problém myší v tuzemských domácnostech neustále přetrvává. Sice existuje konvenční řešení na jejich likvidaci v podobě pastiček, ovšem ty nemají zase tak vysokou účinnost. Myši domácí jsou nevítanými škůdci, které se rozhodně vyplatí zahubit. Nejenom, že okusují všechno, na co přijdou, ale příjemný není ani jejich zápach. Jak se myší zbavit? Vyzkoušejte jed na myši!
Jak jed na myši používat?
Uložení jedu na myši není nijak složité, takže jej bez problémů zvládne každý z vás. Nástrahy jsou vsypány do deratizační staničky, kterou položte do místa nejvyššího výskytu hlodavců. Nejideálnější je zaměřit se na místa kolem vchodů do nor. Přibližně během jednoho až dvou týdnů provádějte pravidelné kontroly, abyste případně mohli doplnit nástrahu. Pokud dojde k poškození staničky nebo samotné nástrahy, vyměňte celý jed na myši za nový.
Jak dlouho jed používat?
Obecně se doporučuje používat jed na myši tak dlouho, dokud hlodavci z vašeho domu či hospodářství nezmizí. Jestliže nástrahy podezřele rychle mizí, indikuje to velký počet myší – a pro vás by to měl být impulz k přidání dalších deratizačních staniček. Ale co dělat v případě, že jed neúčinkuje? Zkuste nástrahy přemístit jinam. Na každých 10 metrů čtverečních dejte jednu staničku, což by mělo bohatě postačovat.
Nezapomeňte sbírat mrtvé hlodavce
Účinky jedu poznáte velice snadno. Kolem deratizačních staniček se budou nacházet těla mrtvých myší, která byste měli co nejrychleji odklízet. Ty likvidujte pouze v souladu s právními předpisy. Tato nástraha je odolná vůči zvětrání, což zaručuje dlouhý účinek. K úmrtí zvířete dochází vlivem masivního vnitřního krvácení přibližně 3 a 10 dní po pozření nástrahy.
Po použití jedu na myši už se nemusíte obtěžovat s klasickými pastičkami. S kvalitním jeden na myši se s těmito malými hlodavci jednou pro vždy rozloučíte.