Vánoční stromky jsou téměř univerzálním prvkem při zdobení domácností během vánočních svátků. Někteří lidé nemají rádi nepořádek okolo živého stromu, zatímco jiní mají alergie, které jim znemožňují mít skutečný vždyzelený strom. Proto jsou na trhu také umělé vánoční stromky, které mají spoustu výhod. Jaké jsou?

Umělé vánoční stromky šetří peníze

Umělé vánoční stromky lze opakovaně používat po mnoho let, díky čemuž je tato počáteční investice skvělou úsporou peněz. V závislosti na tom, jaký styl si vyberete, může umělý strom stát méně než skutečný strom, a dokonce i nákladnější model bude z dlouhodobého hlediska výhodnější. Pokud se snažíte minimalizovat finanční dopad sváteční sezóny, pak umělý vánoční stromek opravdu pomůže.

Umělý vánoční stromek jednoduše přepravíte a uschováte

Umělý vánoční stromek je relativně lehký v porovnání s jejich velikostí. Větší stromy jsou rozloženy na oddělené kousky pro skladování a jsou zabalené, což usnadňuje jejich přepravu domů. Nebo si je jednoduše objednáte online a máte to úplně bez starostí. Po Vánocích ho jednoduše zabalte do podkroví, garáže nebo skříně pro použití v budoucích letech.

Vánoční stromek umělý nezpůsobuje alergie

Mnoho lidí je ve skutečnosti alergických na vánoční stromky. Syndrom vánočních stromků – jak je známo – je způsoben plísněmi, které rostou na stromech. Tyto přirozeně se vyskytující formy mají tendenci vzkvétat a rychle přibývat, když jsou stromy vystaveny v našich domovech. Na vánočních stromcích bylo nalezeno více než 50 různých plísní a mohou být zodpovědné za vyvolání příznaků podobných nachlazení a astmatických záchvatů. Vánoční stromek umělý takový problémy nemá a je bezpečnější, pokud máte ve své domácnosti astmatiky a alergiky.

A jaký stromek si letos pořídíte vy?